Netradiční osvětlení a lustry, které jsou umělecký dílem

Světelné zdroje se nemalou měrou podílejí na stylu našeho bydlení. Nejedná se pouze o praktický prvek, nýbrž estetický bytový doplněk, jenž by měl korespondovat s dalším vybavením. V případě, že neholdujete modernímu osvětlení, pro nějž je charakteristické bílé světlo, vsaďte na retro a vintage styl.

Pro útulnou atmosféru

Pokud marně obcházíte jednotlivé obchody a stále si nemůžete vybrat, zkuste zakázkovou výrobu. Výrobci světel vám vyrobí osvětlení přímo na míru. A to od návrhu přes jeho sestavení až po samotnou instalaci. Zejména zmiňovaný vintage a retro styl bydlení přímo vybízí k výrobě osvětlení svépomocí. Stačí si obstarat baňaté žárovky v různém barevném provedení, kabely a šňůry. Jejich ležérnost bude perfektně ladit s dalšími redesignovanými a repasovanými bytovými doplňky.

Jak na to?

Vlastnoruční výroba lustru není nikterak složitá, neboť si vystačíte s několika málo součástkami. Jako příklad uveďme vintage osvětlení skládající se z baňaté žárovky a zdobné objímky imitující narezlý plech. Seznam věcí, které je třeba opatřit, je následující – žárovka, objímka a paprskový kryt, průchodka se svorníkem, baldachýn, závěs lustru, svorkovnice, lustrháček a hmoždinka pro upevnění do stropu. Jmenované součástky v tomto pořadí pospojujeme a lustr je hotov. Pokud si nejste úplně jistí, naleznete spoustu návodů, jak na to, na internetu.

Textilní kabely jsou IN

Vskutku originální svítidlo v podobě lustru nebo lampičky získáte díky různobarevným textilním kabelům. Jsou vyrobeny z 3žílného kabelu, jenž je opleten textilií. Díky tomu má vysokou mechanickou odolnost a samozřejmě splňuje veškeré bezpečnostní podmínky. K dostání je buď v metráži, nebo jako hotový produkt s objímkou, vypínačem a vidlicí, či kombinací obojího. S jeho pomocí si lze vyrobit řadu vskutku jedinečných kousků osvětlení.