Orgasmem ke zdraví

Víte, že orgasmus velmi prospívá lidskému zdraví? Navozuje psychickou pohodu a přispívá ke kvalitnímu spánku. Vyvrcholení je ale spojeno s celou řadou dalších benefitů.

Bezprostředně po orgasmu dochází k vylučování endorfinů a kortizolu navozujících pocity hluboké relaxace. Další hormon, jenž se po vyvrcholení vylučuje, je oxytocin snižující hladinu kortizolu a vytvářející pocit uvolnění a ospalosti. Vyvrcholení ale také upravuje menstruační cyklus, zvyšuje plodnost a napomáhá hubnutí. Posiluje imunitu, srdce, paměť a zlepšuje stav kůže. Není to už hodně důvodů, proč si ho dopřávat co nejčastěji? A ideálně v koňské dávce?

Orgasmus u mužů a žen

Jinak orgasmus probíhá u mužů a jinak u žen. Zatímco u mužů dochází ke kontrakci svalů uvnitř ztopořeného penisu a vypuzení semene, u žen se jedná o nepravidelné stahy svalů v poševní stěně a někdy i v děloze následované uvolněním městnání krve v pánevní oblasti.

Jak orgasmu dosáhnout?

Orgasmu je možno dosáhnout v podstatě dvěma způsoby. Klasickým sexem a autoerotikou, ať již vlastní rukou, nebo prostřednictvím různých erotických hraček. Největší oblibě mezi uživateli se těší vibrátory.

Nejuniverzálnější erotická hračka

Vibrátor je jednou z nejuniverzálnějších erotických hraček. Své uplatnění nachází jak při autoerotice, tak i párovém sexu. Na trhu najdete vibrátory z různých materiálů a s různými funkcemi. Vedle vibrátorů klasických to jsou vibrátory rotační, realistické, s dráždidlem na klitoris, vibrátory anální, dráždící bod G, vibrátory pro muže i páry.

Jaký vibrátor?

Hitem současné doby jsou příjemně pulzující a brnící elektrostimulačí vibrátory jemně stimulující nervy v intimních oblastech. A že jich tam je opravdu hodně. Proto jsou tyto vibrátory příslibem skutečné extáze.

Realistická dilda a tlakové stimulátory

Nejenom pro lesbické hrátky lze doporučit realistické dildo tvarem a velikostí připomínající skutečný penis. Jedinečný druh stimulace přinášejí také pulzátory a tlakové stimulátory na klitoris. Ty totiž umožňují donedávna nevídanou bezdotykovou stimulaci, která je prý zárukou velmi intenzívních prožitků.