Vybíráte pohřební službu? Trošku vám s tím pomůžeme!

Úmrtí blízkého člověka je vysoce stresovou záležitostí. Vyrovnat se s ní klade na pozůstalé vysoké nároky. Už jen z toho důvodu je nesmírně důležitá volba vhodné pohřební služby, která spoustu nemilých povinností přenese na svá bedra.

V první řadě si uvědomte, že k zařízení pohřbu nemusíte využít služeb hned první pohřební služby, na níž narazíte. Typickým příkladem jsou pohřební služby sídlící přímo v areálu nemocnic či společnosti, která tělo zemřelého převážela. Velmi nemorální a mnohdy dokonce i na hraně zákona je také nabízení letáků a vizitek s kontakty na pohřební služby v areálech sociálních služeb, hospicích a léčebnách dlouhodobé péče.

Dejte na doporučení známých a reference

Na základě jakých parametrů tedy kvalitní pohřební službu vybrat? V podstatě postupujte jako při výběru jakékoliv jiné firmy nabízející služby či zboží. Má známý dobrou zkušenost s konkrétní pohřební službou? Vezměte si od něj kontakt. Pokud byl spokojený on, není důvod, abyste nebyli spokojení vy. Spolehlivým vodítkem jsou i nezávislé reference od jednotlivých klientů dané pohřební služby na internetu.

Jak poznat kvalitní pohřební službu?

Kvalitu pohřební služby rovněž určuje spektrum nabízených služeb. Seriózní pohřební ústav vás také předem seznámí se vším, co bude odchod a rozloučení se zesnulým doprovázet. Ty nejlepší pohřební služby odchod zesnulého zařizují od A do Z. Vyberou s vámi parte, sestylizují jeho text, zašlou ho pozůstalým, zařídí smuteční květiny i samotný obřad. Pomohou vám s výběrem rakve i hudby, zařídí obřadní síň, řečníka, nabídnou způsob uložení. Některé dokonce vyřídí úmrtní list a zruší zdravotní pojištění.

Ke službám vám je pohřební služba Plzeň

Všechny tyto požadavky na výbornou splňuje například plzeňská pohřební služba PIETA s.r.o.(www.pietaplzen.cz), která nabízí pohřební služby poskytující vysoce profesionální a komplexní služby související s úmrtím člověka. Společnost je dokonce držitelem ocenění Znak kvality pro pohřební služby. Více informací hledejte na odkazu pohřební služba Plzeň.