Pánské svetry jsou nejlepší volbou na zimu

Můžete si být jisti, že v nich vždy budete vypadat elegantně, stylově, seriózně, jednoduše perfektně. Při výběru toho pravého kousku si dejte vždy pozor na to, z jakého materiálu jsou upleteny.

Svetr z umělých vláken může mít eventuálně delší životnost, nicméně jeho ostatní vlastnosti rozhodně nebudou dosahovat takové kvality, jako mají svetry vyrobené z přírodních materiálů. Tím nejlepším a nejluxusnějším je kašmír. Je to vlna pocházející z kašmírských koz, žijících na rozlehlých mongolských a severočínských stepích, kde teplota v zimě dosahuje až na -40 stupňů Celsia. Zvláštností je, že čím horší klimatické podmínky mají tyto kozy k životu, tím kvalitnější a lepší vlnu poskytují. Kašmírové svetry vynikají svou jemností, lehkostí a velmi dobrou hřejivostí. Jsou měkoučké na omak a současně výborně drží tvar. Mají neobyčejně dlouhou životnost a mohou se stát opravdovou vzácností a perlou Vašeho šatníku.

O něco levnější, ale o nic méně kvalitnější, jsou svetry vyráběné z ovčí vlny, pocházející z plemene Merino. Toto plemeno bylo speciálně vyšlechtěno proto, aby poskytovalo jemnou a kvalitní vlnu. Svetry na jejichž výrobu byla použita právě tato vlna, jsou prodyšné, jemné a zároveň krásně hřejí, nesvědí, je nepravděpodobné, že by způsobili nepříjemné kožní vyrážky a proto jsou vhodné i pro alergiky.

Teď máte jasno, na co se při výběru svetru zaměřit a nyní už se stačí jen rozhodnout, zda si vyberete pánské pulovry, pánské svetry do véčka, pánské svetry na knoflíky nebo pánské svetry se zipem.