Při koupi kola se nevyplatí šetřit

Cyklistika je sportem, který je vhodný pro každého zdravého jedince. Nejenže se prostřednictvím svého kola můžete podívat do různých míst v naší vlasti, ale rovněž si tak vylepšíte kondici, posílíte dolní končetiny a nejspíš také i výraznějším způsobem zhubnete. K tomu však budete potřebovat pořádný stroj, který vám bude ve všech ohledech vyhovovat.

Silniční klasika

Výběr správného stroje hodně závisí na terénu. Pokud máte v krvi spíše silniční cyklistiku než cyklo toulky po horách, rozhodně byste neměli váhat nad koupí silničního kola Bianchi.

Z hlediska kvality je víceméně jedno, který model si vyberete. Všechny patří ve své třídě ke špičce. Značka Bianchi je totiž na trhu již déle než 130 let a většinu času se drží na vrcholu. Toho by nikdy tato firma nedosáhla, kdyby vyráběla nějaké pochybné nepoužitelné šunty.

Mezi nejlepší silniční kola Bianchi bezpochyby patří model Oltre XR4, který je vhodný i k profesionálnímu závodění. Tomu samozřejmě odpovídá i cena, která není příliš lákavá.

Nevadí-li vám nepatrné snížení svých nároků, spíše sáhněte po levnější variantě téhož stroje Oltre XR3. Sice váží o trochu více a disponuje menší tuhostí, ale stále se jedná o špičkovou záležitost, co vám bude každý cyklista závidět.

Poradí si s každým terénem

S tím, jak přibývají cyklostezky i ve svažitých terénech, stále více lidí se vydává se svými koly do přírody. A tam se silniční kolo příliš neuplatní. Do takovéhoto prostředí se mnohem více hodí produkty společnosti Rocky Mountain pocházející z Kanady.

Rozhodně se nejedná o žádné nováčky, to jistě ne. I tato společnost má docela dlouhou tradici, i když její původ zdaleka nesahá tak hluboko do minulosti jako v případě značky Bianchi.

Rocky Mountain se primárně zaměřuje na kola s vyššími zdvihy a pro cestování v nerovném terénu. To pochopitelně neznamená, že by jejich stroje nebyly vhodné pro silnici. Jen nečekejte, že se svou rychlostí dokáží vyrovnat špičkovým silničním bicyklům.

Mezi nejznámější produkty této značky patří hlavně modely Instinct, Altitude a Slayer s tím, že prvně jmenovaná edice je vhodná do terénu, zatímco ty další dvě slouží hlavně k řádění v bikeparcích. Dají se dost dobře použít i pro soutěžní závody.

Nepoťte se zbytečně

I během jízdy na těch nejšpičkovějších kolech se samozřejmě zapotíte, což není úplně komfortní pocit. Proto je vhodné mít na sobě oblečení Castelli, které dokáže pot na vašem těle efektivně redukovat.

To však není jediný benefit, co vám může pomoci k lepšímu prožitku z jízdy. Kalhoty a dresy Castelli jsou také nepromokavé. Nikdy nemůžete vědět, kdy se spustí déšť. I když sledujete předpověď počasí bedlivě, ta není vždy stoprocentní. A vzhledem k tomu, že deštník během jízdy držet moc dobře nejde, je lepší se spolehnout na funkční outfit.