Rostliny v interiéru

Významným doplňkem bydlení jsou pokojové rostliny. Bez nich je domov poněkud prázdný a vhodně zvolené rostliny dokážou interiér oživit a vnést osvěžující atmosféru.

Rostliny byt nejen zkrášlí, ale produkují kyslík, čímž přispívají k lepšímu a čistšímu ovzduší v našem domově. Při umísťování pokojovek bychom to měli mít na mysli, neboť ve dne rostliny kyslík produkují, zatímco v noci jej spotřebovávají. V místnosti, kde spíme, bychom jich tedy neměli mít mnoho a raději je umístit na parapetu za záclonou.

Zkušenosti také ukazují, že máme pečlivě vybírat místo, kam kterou rostlinu umístíme. Kaktusy nebo rostliny s ostrými listy jako dracény a palmy jsou vhodnější na místa, která nejsou přímo obytným prostorem. V předsíni či chodbě, kudy jen procházíme, budou vypadat skvěle. Do obytných prostor vyberme raději kytky, které nás svými tvary spíše pohladí. Různé odrůdy fikusu, ibišek i fialky, to všechno jsou oblíbené pokojové rostliny. Skvěle vypadá bambus, tlustice i ovocné stromky jako citroník. Velmi krásné jsou kvetoucí orchideje a různé druhy popínavých i plazivých rostlin můžeme použít třeba i k oddělení jednotlivých zón interiéru. Některé kvetoucí rostliny jako třeba kamélie, jsou sice překrásné, ale jejich pěstování je náročnější.

Množství rostlin přizpůsobíme velikosti i funkci prostoru. Pokud nechceme žít časem v džungli, vyberme rostlin raději méně. Budeme moci o ně lépe pečovat a ony se nám odmění svou krásou. Vhodně vybraná kvetoucí či listnatá pokojovka se uplatní jako solitér a náš domov bude doopravdy krášlit, aniž nám přidělá mnoho práce.

Napsat komentář