Více než nové kolo nás na silnici zviditelní reflexní vesta

Je fajn, že na silnicích vídáme stále častěji reflexními prvky vybaveny nejen chodce, ale již i sportovce – cyklisty či běžce. Být vidět je nejdůležitější prevencí před nehodami a úrazy při střetu s automobily. Nosíte reflexní vesty?

Přestaňte mít s reflexní vestou problém – zachraňuje životy

Možná dělá reflexní vestě trochu špatnou pověst, že je vlastně pracovním oblečením pro dělníky na silnicích či pro popeláře. Takto se však na reflexní vesty nedívejte. Vždyť chrání zdraví i život – nás i našich dětí. Reflexní vesta do auta v povinné výbavě už dávno není jedinou, kterou byste měli vlastnit. Spolu s dalšími reflexními prvky by měla být součástí vybavení každého člena domácnosti. Nejspíš ji sice nebudeme nosit v kabelce, k tomu jsou vhodnější třeba reflexní pásky, avšak kdo chodí po komunikacích mimo chodník pro chodce, ten by vestu měl rozhodně používat.

Reflexní vesta se stává též běžnou součástí šatníku cyklistů, běžců a motocyklistů. Najdete pro ně i speciální střihy těchto bezpečnostních kousků. Motocyklisté mohou vestu vyměnit za reflexní šle, které jsou efektnější a méně omezující.

Pro děti jako základ šatníku

Dětská reflexní vesta by se měla stát součásti šatníku vašich dětí. Přivykejte je na ni od dětství. Patří na procházky, kde se část absolvuje po silnici, na kolo i k jiným sportovním činnostem. Dítě je s vestou ve větším bezpečí nejen na silnici, ale třeba i v zimě a svahu. Děti si na vesty v nízkém věku snadno zvyknou. Ty pro nejmenší se navíc nabízí s roztomilými dětskými motivy. Proto jsou z nich děti nadšené a oblíbí si je.

Dejte dětem viditelnost a bezpečí jako dárek

E-shop Altima.cz nabízí nejen reflexní vesty, ale i další reflexní prvky, včetně speciálních balíčků s reflexními prvky pro děti. Dítě dostane reflexní samolepky, nášivky reflexní pásky či reflexní vestu. Součástí některých balíčků jsou plyšáci s reflexními prvky, reflexní návleky na batohy a aktovky i jiné nápadité bezpečnostní prvky. Tyto stylové prvky děti milují a rády je nosí. Přitom jsme takto nenápadným dárkem zcela zásadně zvýšili bezpečnost našich dětí.