Zákonné certifikace jsou základem, který musíte splnit před vstupem na trh

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně i vy máte zajímavý nápad, s jehož pomocí byste mohli vyplnit díru na některém z trhů mnoha zemí. Pokud se nebojíte poctivé práce a pečlivosti, určitě si svůj sen splňte, jelikož před vámi leží ohromná spousta pěkných příležitostí. Nezapomeňte se však držet nohama při zemi a dávat si pozor na nejrůznější překážky. Jak začít?

Prohlášení o shodě výrobku

Ať už se chystáte nakoupit dětské hračky, potřeby do auta, plasty pro styk s potravinami, krmivo pro kočky nebo jakékoliv další zboží, vždy vyžadujete jedno a to samé kritérium. Tím není nic jiného než stoprocentní bezpečnost a správná funkce daného produktu. Daná myšlenka je univerzálním klíčem k úspěchu ve všech kategoriích.

To neplatí samozřejmě pouze pro koncové zákazníky, ale i pro zákon, obchodní partnery i dodavatele. Z toho důvodu se ještě před samotným dokončením projektu zaměřte na výrobek – prohlášení o shodě. Uskutečnění tohoto kroku je alfou i omegou, která předchází všemu ostatnímu.

Sami to nezvládnete

Ti znalejší z vás zajisté tuší, že získání zmíněných certifikací není prací pro jednoho člověka. Budete si muset vyhledat ověřenou společnost, jež se na tuto oblast specializuje a disponuje potřebnými profesionály i vybavením. Dobrým příkladem je třeba známý tým expertů pod názvem Profi Cert.

Ti se zaměřují na strojní a elektrická zařízení, pohonné hmoty, oleje, kaučuky a všechny plastové produkty. Vše začíná úvodní konzultací, poradenstvím, pomocí během vývoje i odstraňování chyb a končí u zajištění kýženého potvrzení. Podívejte se na prezentaci pod výše vloženými odkazy, použijte některý z uvedených kontaktů, zeptejte se na jakékoliv otázky a vyslechněte si výčet možností. Následně se rozhodnete sami, zdali do toho půjdete.